gyártás
Sokszor merül fel igényként, hogy a díszkertben legyen gyümölcsfa és konyhakerti haszonnövény is. Talán mondható, hogy magyarországi viszonylatban ez a kérdés alapvető!?
Ugyanis ez gazdagabb, fejlettebb országokban nem is merül fel ilyen szinten, mivel a díszkert iránti igény sokkal kifejezőbb, és a haszonkertre a népek nem szorulnak rá. Továbbá, ... a kertkultúra, ezen belül a díszkert-kultúra régebbi és sokkal fejlettebb, igényesebb is egyben. Hazánkban a tisztán díszkert az ami ritkább, csak meg kell nézni a vidéki vagy külvárosi kerteket, ahol az előkert még díszkert, ám hátrébb már gyümölcsfák és a konyhakert a domináns. Tehát joggal merül fel a kérdés: lehetséges e a díszkert és a haszonkert együttesen szép és harmonikus kialakítású?
Mik is azok az okok, amik a talaj-előkészítést dísznövények ültetése előtt indokolják, továbbá mi is az a talaj-előkészítés?
A dísznövények számára, a talaj-előkészítés olyan, mint az ember számára a komfort, jobban érzi tőle magát, majd gyorsabban és egészségesebben fejlődik. A kielégítő, kellemes környezet, ami ideális a fejlődő élet számára - jelen esetben a fejlődő növény számára - nem kell különösebben indokolni, hogy hatásában pozitív, serkentő az egészségre, serkentő a fejlődésre, serkentő a kifejlődő élet megjelenésére, dísznövények esetén a dús, pompás virágzás, lombtömeg, megfelelő termet érthető ezalatt. Ebben nem különbözik a fejlődő dísznövény, a fejlődő gyerekembertől. A silány, szűkös, rossz ellátottságú környezet nem terem ép, egészséges embert, nem terem ép, egészséges növényzetet, ez könnyen belátható, és érthető.
Mennyiben határozza meg a dísznövények fejlődését, kiteljesedését, származási helyük, majd a végleges helyük körülményei?
Talán belátható, hogy alapvető kérdés mindkét körülmény. Általában elmondható, hogy a végleges helynek leginkább megfelelő származási hely, az a végleges, kiültetési helyhez körülményekben leginkább hasonlító termesztési hely. Ez esetben viseli meg legkevésbé a dísznövényt a változás, ami a kiültetéssel járhat. Továbbá nagyban meghatározó a telepítés helyén a megfelelő, következetes gondozás megléte, mellyel sok környezeti tényező kompenzálható.
Dísznövény Webáruház termékinformációs telefonját gyakran keresik a dísznövényeink tulajdonságai felől, és a kérdések között - az esetek 96%-ában - szerepel a növekedési erély (mennyit nő egy évben?), és mekkora a választott dísznövény végső magassága.
Ezzel kapcsolatban néhány fontos tudnivalót talál a blogunkban.
A dísznövények élete a szaporítással elkezdődik.
A mi szempontunkból, és főként a Ön szempontjából, a dísznövény élete a kiültetés után, a végleges helyét elnyerve kezdődik. Ebből is következik, hogy az első, és az első nagyon fontos lépés, a dísznövények helyének meghatározása, magválasztása. Ez sok mindentől függ, de leginkább a dísznövény igényeitől, aztán az elhelyezés lehetőségeit a szemlélő díszkerttulajdonos igénye, érzelmei, hangulata határozza meg, és szűkíti le a dísznövény által jónak talált helyeken belül.
Egy olyan egyszerű feladat is igényel hozzáértést, mint a balkonládák tartalmának behelyezése, és a dísznövények helyes beültetése.
A balkonládáknak az esztétikai megjelenésén túl fontos paraméterekkel kell rendelkezniük attól függően, hogy milyen dísznövényt tervezünk beléjük ültetni. Sokszor kérnek fel bennünket ládák, edények dísznövényekkel történő beültetésére, ahol is a díszedények megvannak, a szükséges tartalmat (virágföld, dísznövény) pedig a Dísznövény Webáruházunkban rendelik meg vásárlóink. A helyes méretezésről, és az anyagok megfelelő sorrendjéről olvashat a következőkben.
Amikor a tél szorítása enged, és ön, kedves látogatónk a kertjében szemlét tart, biztosan elhatározza, hogy az idén fokozottabb figyelmet és gondoskodást tanúsít a díszkert állapotára.
Ez az elhatározás sokszor a tavasz katartikus első hatása után, valljuk be, hamar el is múlik. Ennek elkerüléséhez segítségképpen tesszük közzé ezt a tanulmányt, mely egész éves törődés a díszkertünk, és ezen belül főként a díszgyep számára, mondhatni minimális energia ráfordítást igényelve!
A SilK technológia az ICL (Everris) cég műtrágyáinak szilícium- és kálium tartalmának lassú kijuttatási módja, a Pro-Lite technológia pedig a talaj magnézium-, kalcium- és kálium megkötő-képességét támogatja.
Ez a két fejlett eljárás a cég műtrágyáinak intelligenciáját jelentik. Erről a két technológiai megoldásról következik érdekes és a felhasználás szempontjából is fontossággal bíró leírás!
Az ICL (Everris) cég MU2 technológiájú műtrágyái lassú feltáródású nitrogént tartalmazó igen kisméretű szemcsékből állnak.
Ez teszi lehetővé azt, hogy a műtrágyaszemcséből a nitrogén más tápanyagokkal együtt egyenletes ütemben táródjon fel. Erről itt talál érdekes és a felhasználás szempontjából is fontossággal bíró leírást!